Святковий прапор Кролевецького району

ОРГАНИ ВЛАДИ

КРОЛЕВЕЦЬКОГО РАЙОНУ

офіційний сайт

Вівторок, 23.07.2019 р.
Відомості про район

РайдержадміністраціяРайонна рада

Керівництво ради

Виконавчий апарат ради

Депутати

Комісії

Сесії

Звернення громадян

План роботи ради
Районні програми
Сільські ради


Міжнародний літературно-мистецький фестиваль "Кролевецькі рушники"
Міська рада

Керівництво ради

Апарат виконачого комітету міської ради

Депутати

Комісії

Сесії

Графік прийому громадян


Програми міста

Регуляторна політика


Установи району

Керівник, депутат, господар
9-07-2015, 08:00

У радість праця перейшла

Найяскравіші спогади — спогади дитинства. Вони вже вкотре повертають Сергія Степановича у ті далекі 60-ті роки минулого століття. Безліч разів, зриваючись в уяві, до щему ятрять душу. Ось вони з братом Володею в кузові старенького ГАЗ-АА, вимощеного соломою, їдуть до бабусі Люби в село на Курщину. Там в Дерюгіному не тільки милуються ярами, дубняками, а й допомагають по господарству, виконують нескладну сільську роботу. Ні, ніколи не забути йому отих пахощів соломи, отих солов’їних симфоній, і налитого золотого колосся…

У родині Пономаренків ставлення до дітей було особливе. Виховувались вони в любові, змалку навчилися дорожити шматком хліба, поважати старших, допомагати друзям. Їх не балували, привчали до самостійності, дисципліни й порядку в усьому. Міг в ті роки тодішній керівник будівельної організації Степан Сергійович дістати для свого меншенького путівку до Криму, однак, як природжений педагог своїх дітей відправляв до бабусь, аби многотрудне сільське життя-буття відчули на собі.

У восьмому класі Сергій заробив перші солідні гроші. Два місяці працював учнем маляра, потім маляром на будівництві Будинку культури в Ленінському. Це вони з Валентиною Задерою (Зєнченко) там вперше пізнали, що таке «свій хліб». Батько Валентини — Борис Трохимович давав перші майстер-класи ремесла, яке так знадобилося у подальшому, навчив, як треба штукатурити, правильно шпаклювати, фарбувати…

Тоді за 60 радянських рублів, так важко зароблених влітку, купив собі велосипед. Навчаючись у міській середній школі № 5, як і старший брат, мав потяг до точних наук. Вчитель математики, педагог-новатор В. І. Лукавецький хоча і був близьким другом родини, проте поблажок Сергієві ніколи не давав, скоріше навпаки.

А потім — навчання у столичному вузі. Невеличка перерва, і знову навчання. Тож отримав дип­лом Жданівського вишу за спеціальністю інженер-механік.

Син фронтовика

Степан Сергійович Пономаренко — Почесний громадянин Кролевеччини, людина, яка так багато зробила для розвитку рідного краю, а ще упродовж багатьох років — голова районної ветеранської організації.

— День Перемоги для нашої родини — це святе, — зізнається Сергій Степанович. Про події Другої світової війни знаємо не з книжок та кінофільмів, а з розповідей батька, безпосереднього учасника. У свої 20 років молодший лейтенант, командир танку Т-34 отримав важку травму голови. Кавалер орденів Червоної Зірки, Вітчизняної війни I ступеня, ставши інвалідом, не скорився долі, все життя присвятив будівельній справі, відбудові народного господарства. За його безпосередньої участі зводилися в районі нові школи, дитсадки, багатоповерхівки, ферми, Будинки культури. І сьогодні як для мене, так і для брата, наших родин нема більшого свята, ніж День Перемоги. Завжди цього дня на його могилу кладемо квіти, а у сквері Слави вшановуємо загиблих кролевчан.

… Згадує, як колись прийшов час і самому йти до лав армії. Маючи всі підстави не йти до війська, наполіг на тому, аби віддати свій громадянський обов’язок. А вдома його чекала дружина з маленьким сином. На переконання співрозмовника, справжній чоловік має пройти військовий вишкіл.

Керівниками не народжуються

У 28 років запропонували очолити райпобуткомбінат. У 1984 році там працювало 200 чоловік. Робота була не з легких. Проте справився, як і на посаді начальника відділу постачання силікатного заводу, директора райсількомунгоспу. І де б не трудився, показав себе, як вмілий керівник, гарний господар, порядна людина.

Кілька років займався підприємницькою діяльністю. Вісім років тому очолив Кролевецький цех Шосткинського управління експлуатації газового господарства. Прийшов — і з головою поринув у роботу.

— Це справжній господар. Людина нового європейського світогляду, сучасний керівник, — так говорить про Сергія Степановича Почесний громадянин м. Кролевець, голова районної ветеранської організації, той, хто стояв у витоків газифікації в районі, І. В. Балабон. З призначенням його на посаду в нашім місті з’явилася нова споруда — справжня окраса. А який там порядок, яка краса! На мою думку, кращого господаря не знайти, він би був ідеальним і міським головою.

— Які з якостей домінуючі для керівника? — запитую «головного газовика району».

— Вимогливість, дисципліна і компетентність, — говорить.

Оазис в центрі міста

Не втримавшись від спокуси побачити все на власні очі, зайшла в офіс, що на Комсомольській, не як звичайний клієнт послуг, а як журналіст. Те, що побачила, приємно порадувало.

Кожен кабінет, кожна кімната, холи — всі приміщення вражали своєю простотою й довершеністю. Ось просторий «червоний куточок», де є своєрідний міні-музей підприємства, ось душові, туалети… А це — більярдна, кімната для занять настільним тенісом… і ще багато чого. І скрізь чистота та порядок. У всьому відчувається душа керівника, навіть у тих картинах природи, що на стінах, великих екзотичних квітах у горщиках, витончених кованих перилах на сходах.

А як все продумано з облаштуванням подвір’я — оригінальної альтанки, вимощених доріжок, скошених газонів, і квітників! Ще порадував око молодий сад. Тут у перші дні червня добре виднілися зав’язі яблучок, грушок, слив й шпанок.

— Щороку нам віддячує рясним врожаєм. Тоді свої фрукти отримує кожен працюючий. Нехай небагато, проте це так приємно! — пояснює.

Мудреці сказали, що людина прожила недаремно тоді, коли посадила дерево, звела будинок, виростила сина… Все це сповна виконав Сергій Степанович. Фантастично, але факт: за короткий період на місці старого літнього кінотеатру виросло добротне сучасне приміщення. І що цікаво, зводили його не тільки будівельники ВАТ» Сумигаз», а весь колектив — від директора до прибиральниці.

Людина праці — найбільший скарб. У цьому переконаний Сергій Степанович. Щоправда, підприємство переживає нині не кращі часи. Щоб триматися на плаву, доводиться всім без винятку йти у безплатні відпустки. Проте начальник вірить, що труднощі ці тимчасові. На сьогодні 80 працівників стабільно отримують заробітну плату. Щоліта 30 газовиків відпочиває у будиночку на Десні. Професійне свято й Новий рік зазвичай зустрічають однією дружною родиною. На ювілеї теж збираються в урочистій обстановці, вручають імениннику цінний подарунок. Підтримують одне одного і в скрутну хвилину. Хтось серйозно захворів чи помер рідний працівника — допомагають не лише профспілковий комітет, адміністрація, а всі.

Не могли не відгукнутися і не зібрати кошти на придбання бронежилету, одягу слюсарю Сергію Демченку, який воює на сході України. Всі прагнуть, аби далеко від домівки Сергій відчував турботу своїх колег. І зараз вболівають за нього, чекаючи щасливого повернення.

Начальник кролевецьких газовиків з вдячністю й повагою говорить про всіх своїх підлеглих. А люди відповідають йому такою ж взаємністю й підтримкою.

Високу оцінку роботи С. С. Пономаренка дають керівники району та міста, і ще багато осіб різного рівня, пересічні жителі краю. Адже кролевчани добре усвідомлюють, що від злагодженої роботи цеху, безперебійного постачання газу у великій мірі залежить вся життєдіяльність краю, добробут, затишок і комфорт.

У тому, що Кролевецький цех Шосткинського управління експлуатації газового господарства з виконання всіх показників є одним з кращих в області, є немала заслуга Сергія Степановича.

Народний обранець

Сергій Степанович входить до складу постійної комісії з питань промисловості, будівництва, транспорту, зв’язку, торгового та побутового обслуговування, розвитку підприємництва, інвестиційної діяльності, управління комунальною власністю та житлово-комунального господарства Кролевецької міської ради. За його безпосередньої участі й підтримки по вул. Комсомольська прокладено дорогу та тротуарні доріжки. А скільки разів він особисто допомагав і раді ветеранів району, БДЮ,  рідній школі і обездоленим. «Да не оскудеет рука дающего». У такі хвилини чомусь приходять ці рядки…

Переймається народний обранець тим, що із здорожчанням матеріалів, з підвищенням тарифів призупинилась газифікація сіл району. Відтак, «голубий вогник» стає менш доступним населенню.

— Це за час роботи при безпосередній допомозі народного депутата України А. Л. Деркача, видатного земляка В. Г. Кременя, голови районної ради М. В. Авраменка, колишнього голови райдержадміністрації О. О. Шпринделя на Кролевеччині газифіковано 5 сіл: Буйвалове, Мутин, Червоний Ранок, Ленінське, Любитове. На сьогодні в районі понад 8500 споживачів природного газу. А було би на- багато більше. На жаль, через економічну кризу всі роботи призупинилися. Сподіватимемося на краще, будьмо оптимістами, — каже.

Моя сім’я — моя фортеця.

Вони зустрілися в одному з відділів арматурного заводу. Красуня-смаглявка Аня після закінчення Одеського політехнічного інституту за направленням приїхала до Кролевця. Кароока дівчина відразу запала в серце юнака. І ось вже 37 років разом. Г. І. Пономаренко у минулому — керуюча Кролевецьким відділенням Ощадного банку України. За ці роки вона стала не тільки турботливою невісткою, уважною люблячою дружиною, найкращою мамою, свекрухою, бабусею, коханою, а його янголом-охоронцем.

На їхньому обійсті завжди ошатно й затишно. Там все зроб­лено руками господаря. Адже Сергій працює на деревообробних верстатах, вміє все майструвати. А господиня обожнює квіти. Тож недарма, починаючи з ранньої весни і до пізньої осені, радують вони своєю дивовижною красою. Ще Ганна Іванівна неодмінно пригостить запашним чаєм чи філіжанкою кави з власною солодкою випічкою.

Колись Сергій Степанович був непоганим мисливцем. Серед його трофеїв — лисиці, зайці, кабани. У вільну хвилину охоче посидить з вудкою, прочитає літературу та періодику.

Скільки пам’ятає себе подружжя Пономаренків, завжди віддавало перевагу здоровому відпочинку на природі. Неважливо де це — на Десні, в Карпатах, чи в Криму. Побували у багатьох країнах світу, побачили немало чудес природи (про це розповідають світлини із сімейного альбому та численні сувеніри). Вони переконані, що миліше Кролевеччини нема.

… Ось зовсім скоро на літній відпочинок привезуть їм з Харкова онука-школяра, відмінника Єгорку. Радіють батьки за самодостатніх сина Сергія та невістку Олену, які займаються банківською справою.

Перший мудрий порадник у всьому — найрідніша людина брат Володимир — ректор Харківського національного економічного університету, академік Академії економічних наук України, Почесний громадянин м. Харків, який при надзвичайній зайнятості завжди поспішає до своїх витоків, своєї малої батьківщини… І то для всіх є велика радість, коли за одним столом збирається вся родина.

2

Святкуючи ювілей поважного земляка, хочеться побажати йому здійснення всього задуманого. Віриться, що все добро, створене вами, воздасться сторицею…

Світлана Малиношевська.

 

Державні ресурси
Офіційне Інтернет-представництво Президента України

Офіційний портал органів виконавчої влади України

Верховна Рада України. Пошук законодавчих документів.

Інтернет-представництво Сумської обласної державної адміністрації

Сумська обласна рада

Запобігання проявам корупції

ДПАДоступ до публічної інформаціїСтатистика

Цікаві посилання
Приймальня

Відповідає вимогам
Valid HTML 4.01 Transitional Valid CSS!

Пошук по сайту Пошук по сайтуверсія для друку версія для друку

Погода в Кролевці

Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /home/krolrda/public_html/engine/inc/mods/linkfeed.php on line 295 Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /home/krolrda/public_html/engine/inc/mods/linkfeed.php on line 301